dovolenkavThajsku.sk

Informácie o dovolenke v Thajsku

Doklady potrebné pre návštevu Thajska

| 0 comments

Od 11.augusta 2011 Thajské kráľovstvo nepožaduje pre vstup občanov Slovenskej republiky platné vízum pre pobyt v krajine do 30 dní. Toto platí pri využití leteckej dopravy. Ak vstupujete do krajiny cez pozemný hraničný prechod alebo lodnou dopravou cez prístav (napríklad z Langkawi v Malajzii na Koh Lipe), udeľuje sa pečiatka pre 15 dňový pobyt, ktorý sa dá za poplatok predĺžiť. Nezabudnite si skontrolovať platnosť vášho pasu, musí byť najmenej 6 mesiacov od dátumu vstupu do Thajska.

Tesne pred pristátím v Bangkoku, prípadne v inom meste či letovisku, vám letušky vašej leteckej spoločnosti rozdajú príletové kartičky, ktoré je treba vyplniť. A preto si pred cestou nezabudnite zobrať pero, zíde sa aj ostatným cestujúcim, ktorí si ho od vás budú chcieť požičať. Vypĺňa sa meno, priezvisko, pohlavie, národnosť, číslo vášho pasu, číslo letu a vaša predpokladaná dočasná adresa v Thajsku. Toto vyplníte v dvoch vyhotoveniach, jednu polovicu kartičky si ponechá úradník na letisku a druhá polovica vám je nemilosrdne prištiknutá zošívačkou k náhodnej strane pasu, to aby ste ju nestratili. A k tomu ešte jedna trojuholníková pečiatka – napr. Suvarnabhumi Airport, Bangkok, Thailand. Ešte jeden pohľad do kamery, vyletí vtáčik a už majú vašu tvár v systéme.

Prvý kontakt s Thajskom

Vstúpite do vychladenej haly moderného letiska. Poobzeráte sa, sledujete nápis Exit a za lietajúcimi otočnými dvermi vás čaká neúprosná tropická facka od pravej juhovýchodno ázijskej vzdušnej vlhkosti. Niekde okolo vás zaiste nájdete podobizeň kráľa a v angličtine nápis „Long Live The King“ – dlhý život kráľovi.

Zastupiteľský úrad v Thajsku

Keby ste predsa len potrebovali pomoc od našich zástupcov platených aj z vašich daní, obráťte sa na Veľvyslanectvo Slovensky republiky v Bangkoku na čísle: 0066/2/6773445-6 alebo na mobilný kontakt 0066/81/617 4611. Ich sídlo je na 9. poschodí budovy označenej ako BKI alebo YWCA na adrese South Sathorn Road 25 v Bangkoku.

Pridaj komentár

Required fields are marked *.


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.