dovolenkavThajsku.sk

Informácie o dovolenke v Thajsku

Doprava po Thajsku

| 1 Comment

V Thajsku existuje veľmi hustá sieť autobusovej, leteckej a železničnej vnútroštátnej dopravy. Za výhodné ceny lietajú nízkonákladové spoločnosti Air Asia a Nok Air. Spájajú Bangkok s Chiang Mai, Chiang Rai, Krabi, Phuketom, Trangom, Surat Thani a ďalšími thajskými mestami. Ale pozor, lietajú zo starého letiska Don Mueang.

Vaše prvé zoznámenie s Thajskom pravdepodobne začne v jednom z autobusov, taxíkov či v nadzemnej dráhe v smere z letiska Suvarnabhumi do centra Bangkoku. Skytrain prepravuje od roku 2010 cestujúcich za približne 30 minút do centra mesta na stanicu Phaya Thai. Cestovný lístok stojí menej ako 2 eurá na osobu. Symbolom Thajska je tuk-tuk, trojkolesová motorová rikša. Tradičný a rýchly presun v hustej doprave a k tomu zážitok. To si nemôžete nechať ujsť.

Po Thajsku autobusom

V hlavnom meste Thajska máte na výber z niekoľkých autobusových terminálov. Z južného terminálu Sai Tai Mai odchádzajú diaľkové linky do Khao Lak, Phuketu, Krabi, Hat Yai, Trangu a Satunu. Takisto si môžete kúpiť kombinovaný lístok (autobus + loď) na ostrovy v Thajskom zálive s prestupom v Chumphone. Z východného terminálu Ekamai alebo zo stanice Mo Chit 2 sa dostanete do Pattaye, na ostrov Koh Chang alebo do Kambodže. Severné destinácie Thajska obsluhuje aj terminál Mo Chit.

Autobusy na diaľkových linkách ako napríklad Bangkok – Khao Lak (800 km) alebo Bangkok – Trang (850 km) sú nové, moderné a pohodlné. V ponuke sú 50, 40, 32 a VIP 24 sedadlové. V cene lístka je nejaké to občerstvenie ako chipsy, koláčik, arašidy, džús, voda a pri nočných spojoch raňajšia káva servírovaná sprievodkyňou. Lístky si vždy rezervujte deň vopred alebo ráno v deň odjazdu na nočný spoj. Z mojej vlastnej skúsenosti je cestovanie autobusmi v Thajsku lacnejšie a rovnako bezpečné ako na Slovensku.

Thajsko po železnici

Vlaky z Bangkoku odchádzajú zo stanice Hua Lamphong. Odtiaľto sa dostanete aj do najzapadlejších a najodľahlejších oblastí Thajska. Osobne som vyskúšal lôžkový vlak na trase Trang – Bangkok. Autentický zážitok, keď ste jediný turista vo vlaku a všetko sa okolo vás odohráva tak automaticky, že aj keď nik navôkol nehovorí po anglicky, nevadí to, je na nezaplatenie. Ani pri štrnásť hodinovej ceste sa nemusíte báť hladu. Na každej zastávke nabehnú do vlaku predajcovia s rôznymi jedlami, ovocím, nealkom a podobne. Na každom balení je napísaná cena a tak jazyková bariéra nepredstavuje prekážku.

Lodná doprava v Thajsku

Vysokorýchlostné lode prevádzkujú v Thajsku viaceré spoločnosti. Najznámejšie sú Lomprayah a Tigerline. Lomprayah vás dostane z Bangkoku cez prístav v Chumphone na ostrovy v zálive. Tigerline prevádzkuje spoje na Andamanskom pobreží od Phuketu cez Krabi, Lantu až po Ko Lipe v provincii Satun. Možno aj do vášho rezortu vás dopraví longtail boat – loďka poháňaná motorom z automobilu, asi najčastejšie využívané plavidlo v juhovýchodnej Ázii.

One Comment

Pridaj komentár

Required fields are marked *.


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.