dovolenkavThajsku.sk

Informácie o dovolenke v Thajsku

Oplatí sa navštíviť v Thajsku

| 2 komentáre

Je toľko miest v Thajsku, ktoré nemôžte obísť. Jednoducho preto, že bez nich by návšteva Thajska ani nestála za to. Váš itinerár by mal byť obsiahly, ale nie až príliš. Začnite v Bangkoku – meste anjelov, s najdlhším menom na svete skladajúcim sa pôvodne z 21 slov. Nasajte atmosféru nikdy nespiacej ázijskej metropoly, ochutnajte dobroty uvarené a upečené priamo na ulici. Kráľovský palác a ležiaci Budha vo Wat Pho vám vyrazí dych. Urobte si tony fotografií v múzeu Erawan alebo vyšliapte na vrchol chrámu Wat Arun na brehu rieky Chao Phraya a kochajte sa výhľadom na srdce Bangkoku. Skvelý výhľad na mesto je aj zo zlatého kopca s chrámom Wat Saket. Nočné vysvietené mesto je najzaujímavejšie z najvyššej budovy v meste – Baiyoke Tower.

Mimo hlavného mesta

Nudiť sa nebudete ani v druhom najväčšom meste Thajska Chiang Mai. Prepravíte sa tam častými spojmi z letiska Suvarnabhumi za hodinku. Night Bazaar je najvyhľadávanejší nočný trh v severnej časti Thajska. Zjednávajte a nakúpte výhodne. Milovníci kvetov všetkých druhov hor sa na trh Khamthiang a spoznajte autentické Thajsko mimo vyšliapaných chodníčkov. Vydajte sa na sloní trek do džungle a zažite malé sloníčatá šantiace pri každodennom kúpeli v rieke.

Nádherný sever Thajska

Putujte ďalej na sever Thajska do provincie Chiang Rai. Musíte vidieť chrám Wat Rong Khun, skvost staronovej architektúry. Zlaté toalety v areáli vás privedú do úžasu. Nezaháľajte a urobte si celodenný výlet na horu Doi Tung. Prejdite sa kráľovskou vilou, pôvodnou letnou rezidenciou princeznej. Aj záhrady vo Versailles zatienia Mae Fah Luang Gardens. Kvety a rastliny tu rastú pomedzi skalné formácie a cikády tu majú dennodenné majstrovstvá vo vytrvalom hlasnom prejave.

Najkrajšie miesto na Zemi. Tak som pomenoval morský národný park Similanské ostrovy v provincii Phang Nga. Nevylihujte na pláži v Khao Laku a dopravte sa odtiaľ rýchlym člnom. Pohľad na zátoku Ao Kuerk z vyhliadky je dychberúci. Tak priezračné a tyrkysové more sa každý deň nevidí. Ak ste ešte nikdy nešnorchlovali, urobte to tak ako ja a naučte sa to práve tu na jednom z najlepších miest na potápanie na svete.

Robinson Crusoe v Thajsku

Únik od rušnej reality? Koh Lanta na Andamanskom pobreží. Jedno z mála miest, ktoré ešte nestihli zničiť developeri a ruskí investori. Z Krabi sa sem dostanete jedine loďou, letisko tu nehľadajte. Pláže, more, rezorty – všetko je tu skvelé a za rozumné ceny. Požičajte si motorku za šesť eur na deň a preskúmajte zákutia, kam chodia len miestni. Milovníci rybích pochúťok si prídu na svoje práve tu. Staňte sa Robinsonom Crusoe na plážach ostrova Koh Rok Nok nie príliš ďaleko od Lanty.

Správny dobrodruh nekončí v polceste a preto navštívte v Thajsku aj Koh Ngai, Koh Kradan a Koh Mook, všetky v provincii Trang. Ostrov Ko Lipe na hranici morského národného parku Tarutao sa stal pre jeho prenádherné pláže a more masovou záležitosťou. Ceny už nie sú to čo bývali, ale v rôznych častiach sezóny to tu môže byť tak isto vyľudnené ako natrieskané. Postavte si vežičku z kamienkov na ostrove Ko Hin Ngam neďaleko a vraj budete mať šťastie. Rozvíjať sa začína aj Ko Adang a Ko Ra Wi, tak neváhajte a buďte tam, kým trvá atmosféra opusteného ostrova.

Krásy Thajského zálivu

V Thajskom zálive na opačnej strane polostrova objavte ostrovy Ko Pha-ngan a Ko Tao. Sto krát príjemnejšia atmosféra ako na susednom preplnenom, prefláknutom a predraženom Ko Samui. Na Phangane zájdite na zápas v thajskom boxe, v Thongsale – centre ostrova na nočný trh s jedlom a vyšliapnite si na Khao Ra, najvyšší bod v okolí s výbornou vyhliadkou. V tejto oblasti Thajska ešte rozhodne za návštevu stojí morský národný park Mu Ko Ang Thong a ostrov Koh Nang Yuan.

2 Comments

Pridaj komentár

Required fields are marked *.


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.