dovolenkavThajsku.sk

Informácie o dovolenke v Thajsku

Prečo si na dovolenku vybrať Thajsko

| 3 komentáre

Dôvodov pre dovolenku v Thajsku sa nájde hneď niekoľko. Vaši známi, kolegovia v práci a široký okruh ľudí okolo vás, ktorí považujú za top destináciu pre letnú dovolenku Chorvátsko, Taliansko či Egypt, ostanú v nemom úžase z vašej odvahy vycestovať do krajiny s nálepkou „pre nás cenovo nedostupné“. Čo platilo o Thajsku kedysi, dnes už nemusí. Konkurencia cestovných kancelárií, leteckých prepravcov a hotelových zariadení, spôsobuje cenovú vojnu, ktorej víťazom sme my, dovolenkári.

Thajsko – mýty a fakty

Ďalšou nezmyselnou nálepkou Thajska je označenie „Drogy a sexturizmus.“ Neverte tým, ktorí tvrdia, že Thajsko je len o tom. Krásy krajiny prezývanej „The Land of smiles“ (krajina úsmevov) vás presvedčia o dôvodoch, prečo je Thajské kráľovstvo čoraz populárnejší turistický cieľ našincov. Celoročne skvelé klimatické podmienky, služby cestovného ruchu na vynikajúcej úrovni, dobrosrdeční ľudia a prijateľné ceny. Teplota vzduchu v Thajsku len výnimočne klesne pod 20°C.

Plážoví nadšenci majú na výber z dvoch pobreží – Thajský záliv, súčasť Juhočínskeho mora, alebo Andamanské more. Horolezcov lákajú previsy v provincii Krabi na juhu Thajska, ale nemenej zaujímavostí má aj sever krajiny, najmä Zlatý trojuholník pri hraniciach s Laosom a Mjanmarskom.

Prevládajúcim náboženstvom v Thajsku je budhizmus. Návšteva budhistického chrámu je pre každého turistu takmer povinnosťou, nájdete ich v krajine viac ako 27 000. Hovorí sa im waty.

Čo ponúka Bangkok

Navštívte Bangkok, bránu do Ázie, zažite „kultúrny šok“ v tom pozitívnom slova zmysle. Nikdy nespiace megamesto s Kráľovský palácom, chrámom úsvitu Wat Arun s pekelne strmým schodiskom, či nočným kvetinovým trhom Pak Khlong, kde kúpite kyticu čerstvých červených ruží alebo orchideí za menej ako dve eurá.

Obdivujte množstvo rýb v rieke Chao Phraya tečúcej mestom a spoznajte mesto z paluby riečnej MHD-čky. Milovníci nákupov nemôžu vynechať víkendový trh Chatuchak, na ktorý vás odvezie krikľavo ružové alebo žlté taxi či tuk-tuk, ako sa hovorí motorovým rikšiam. Adrenalínové predieranie sa hustou premávkou je pre ich vodičov každodennou prácou aj zábavou.

Thajská kuchyňa

Thajsko je celosvetovo známe svojou úžasnou kuchyňou. Polievky ako Tom yam a Tom kha kai proste musíte ochutnať. Pad Thai, ryžové rezance restované s vajcami, nasekanými kúskami tofu s rybou omáčkou, sušenými krevetami, cesnakom a šalotkou. Banánové palacinky polievané čokoládou a nespočetné množstvo ovocných šejkov s drveným ľadom. To všetko môžete ochutnať priamo pripravené na ulici v mobilných stánkoch alebo v jedálňach a reštauráciách. A zaliať to všetko chutným thajským pivom Chang (slon). Na ostrove Ko Lanta si vyberte z čerstvých rýb v prístavných jedálňach pripravené na barbecue spôsob.

Najkrajšie miesta Thajska, kde sa cítite ako v raji, sú chránené morské národné parky. Vydajte sa na jedno či viacdňový výlet z Khao Laku na Similanské či Surinské ostrovy a šnorchlujte na jednej z najlepších lokalít v tomto smere na svete.

Thajsko vám vašu investíciu mnohonásobne vynahradí. Verte mi.

3 Comments

Pridaj komentár

Required fields are marked *.


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.