dovolenkavThajsku.sk

Informácie o dovolenke v Thajsku

Doprava do Thajska

| 0 comments

Vzdušná vzdialenosť medzi Bratislavou a Bangkokom je viac než 8400 km, preto je viac menej nepravdepodobné využitie autobusovej alebo železničnej dopravy na cestu do Thajska. Keby sa predsa len našiel odvážlivec, potreboval by na to minimálne niekoľko týždňov. Letecká doprava je teda jedinou schodnou možnosťou. Zo Slovenska do Thajska neprichádza do úvahy (rok 2013) žiadne priame ani nepriame letecké spojenie. V závislosti od miesta vášho bydliska najbližšie sú východzie letové prístavy letisko Viedeň, letisko Budapešť, letisko Praha a letisko Varšava. Ďalej záleží na tom, či cestujete s cestovnou kanceláriou, ktorá vyberie letecké spojenie do Thajska za vás, alebo cestujete na vlastnú päsť a letenku si kupujete samostatne.

Letecky Viedeň – Bangkok

Z Viedenského medzinárodného letiska Schwechat ponúka priame spojenie s Bangkokom taiwanská letecká spoločnosť Eva Air. Vo všeobecne uznávanom leteckom ratingu kvality aeroliniek jej patria 4 hviezdičky. Nepatrí medzi tie najlacnejšie, ale komu sa nechce prestupovať a preferuje priame lety do Thajska túto možnosť doporučujem. Do Thajska z Viedne lietajú s prestupom aj 5 hviezdičkový Emirates, Qatar Airways a 4 hviezdičkový Air France, Austrian, Finnair, KLM, Turkish airlines a iní. Z 3 hviezdičkových Alitalia a Aeroflot. Cena spiatočnej (obojsmernej) letenky do Thajska mimo akciových ponúk začína zhruba od 550 eur vrátane letiskových poplatkov.

Letecké spojenie Budapešť – Thajsko

Z Budapeštianskeho letiska Liszt Ferencz nelieta do Thajska žiadna priama linka bez prestupu. Napriek tomu sú ceny s prestupom výhodnejšie ako z Viedne a často dopravcovia ponúkajú zľavnené lístky pre lety do Thajska v predstihu niekoľkých mesiacov. Konkurencia Aeroflotu, Qatar Airways a Turkish Airlines v Budapešti tlačí cenu nadol. Na jeseň 2013 ste mohli kúpiť letenky do Thajska aj za cenu 412 eur na lety vo februárových až aprílových termínoch.

Lety do Thajska z Prahy

Pražské letisko Václava Havla taktiež neponúka žiadne priame spojenie s Thajskom. Jediná možnosť je prestupovať v Emirátoch, Fínsku, Holandsku atď. Najlacnejšie spojenie do Thajska ponúka aj tu ruský Aeroflot s prestupom na moskovskom letisku Šeremetevo. Ďalej sa dá cestovať do Thajska s ČSA (prestup Abú Dhabí), Emirates (prestup Dubai), Finnair (prestup Helsinki), Air France (prestup Paríž) či Korean Air (prestup Soul). Ceny leteniek do Thajska sa pohybujú niekde medzi cenami v Budapešti a vo Viedni.

Do Thajska z Poľska

Z letiska Fryderyka Chopina vo Varšave budete cestovať s rovnakými spoločnosťami ako z ostatných spomínaných letísk. Najviac promo akcií a zvýhodnených tarifov leteniek kvôli veľkej konkurencii prepravcov je práve na tomto letisku.

Pridaj komentár

Required fields are marked *.


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.