dovolenkavThajsku.sk

Informácie o dovolenke v Thajsku

Telefonovanie z Thajska domov

| 0 comments

Celá procedúra, ako z Thajska volať na Slovensko, je veľmi jednoduchá. Na medzinárodnom letisku v Bangkoku nájdete predajné stánky všetkých najväčších thajských mobilných operátorov. Do pozornosti by som upriamil dvoch, s ktorými mám osobnú skúsenosť. Sú to AIS a Truemove. Na výber je ešte DTAC, TOT a CAT. Môže sa stať, že vašu novú thajskú SIM kartu dostanete od operátora zadarmo. Sledujte ponuky „FREE SIM“ hneď po prílete a prejdení pasovej kontroly a vyzdvihnutí batožiny. Overte si aký typ SIM karty podporuje váš mobilný telefón a od predajcu žiadajte Mini, Micro alebo Nano SIM kartu.

Prečo roaming nie?

Možno sa teraz pozastavíte nad tým, prečo si kupovať práve thajskú SIM kartu. Odpoveď je jednoduchá – roaming na slovenskej karte vás zruinuje. Cena jednej minúty odchádzajúceho hovoru z Thajska na Slovensko v roamingu je 2,50€/minúta. Aktivovať vašu novú thajskú SIM kartu vám pomôže predajca, ale podľa pribaleného letáka by ste ju mali zvládnuť aj sami.

Dobitie kreditu v Thajsku

Kredit na Thajskej SIM karte si dobijete vo všade prítomných ľadovo vychladených predajniach 7/Eleven. Stačí predložiť vaše telefónne číslo vytlačené v balení. Predplatená karta 1-2-Call od AIS je rozumnou voľbou. Volať z Thajska do zahraničia sa dá priamo alebo použitím rôznych predvolieb alternatívnych operátorov. Rozdielna je tarifikácia a aj kvalita prenášaného hlasu. Naposledy som na letisku v Bangkoku dostal zdarma SIM kartu Truemove 3G Tourist Inter SIM. Vložil som ju do telefónu a ešte pred tým, než ma Sky Train v Bangkoku priviezol do centra, aktivoval som a uskutočnil prvý hovor z Thajska na Slovensko. Pokrytie signálom je vo všetkých veľkomestách aj turistických cieľoch v Thajsku viac ako dostatočné. Dokonca aj na mori v blízkosti obývaných ostrovov budete v pokrytí. Zo Slovenska sa mi dokonca dovolali na thajské číslo aj na odľahlom ostrove Koh Kradan v ubytovaní Lost Paradise v strede ostrova.

Dátové tarify v Thajsku

Pri volaniach z Thajska do Európy môžete skúsiť predvoľby ako 006 alebo 00600. Potom sa zadáva medzinárodná predvoľba a telefónne číslo. Kvalita prenosu hovoru bola slušná. Ceny sa pohybujú zhruba od 0,22 až 0,35€ za minútu hovoru z Thajska na Slovensko, zahŕňajúc všetky poplatky. Tarifikácia je v niektorých prípadoch minútová, alebo 30-sekundová. Preto sa môže stať, že pri „prešvihnutí“ jednej sekundy zaplatíte aj nasledujúcu nepretelefonovanú minútu. Cena jednej SMS je asi 0,12 – 0,17€. Operátori ponúkajú aj výhodné dátové balíčky 3G a 4G dát, pokiaľ by vám nepostačovali takmer všade prítomné wifi pripojenia zdarma.

Pridaj komentár

Required fields are marked *.


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.