dovolenkavThajsku.sk

Informácie o dovolenke v Thajsku

Thajská Pattaya – áno alebo nie?

| 0 comments

Thajské hlavné mesto hriechu sa volá Pattaya. Leží na východnom pobreží Thajského zálivu, 140 kilometrov juhovýchodne od Bangkoku v provincii Chonburi. Nalejme si čistého vína, drvivá väčšina návštevníkov z celého sveta sem prichádza kvôli rozvinutému sexturizmu.

Všetko to začalo, keď sa americkí vojaci bojujúci vo Vietname zotavovali v tejto oblasti Thajska. Potrebovali trochu pofúkať rany a utešiť. Biznis sa začal rozrastať a preto tu dnes najstaršie remeslo vykonávajú tisíce žien hlavne z oblastí severovýchodného a východného Thajska, Laosu, Kambodže a Vietnamu. Dievčence zasielajú domov pravidelne peniaze tvrdiac, že pracujú ako čašníčky. Občas sa im podarí zbaliť zbohatlíka zväčša zo západnej Európy a poriadne ho vycicať z peňazí, prípadne sa za neho rýchlo vydať a zabezpečiť si budúcnosť. 

Čo by sa v Pattayi dalo robiť? Túto otázku som si položil pri mojej prvej a veľmi pravdepodobne aj poslednej návšteve Pattaye. Mestské pláže vôbec neoplývajú čistotou a more je viac-menej kalné. Keď nepočítam luxusné hotely a hotelové pravidelne čistené pláže, miest na prechádzku s pekným výhľadom tu veľa nenájdete. Nemá to tu takú pravú thajskú atmosféru. Ak vás sem predsa len dovial vietor, je tu pár možností.

Prejdite sa po vychýrenej Beach road cez deň alebo večer, nazrite to obchodíkov, stánkov či niekoľkých obchodných centier. Ochutnajte hamburger alebo pizzu v niektorom predraženom americkom reťazci a odolávajte pohľadom zvodných dám posedávajúcich všade navôkol, čakajúcich zákazníka na short time (do 1 hodinky zábavy pre dospelých) alebo long time (možno aj do rána bieleho).

Nemeckí pupkatí dedkovci ruka v ruke s mladučkými thajskými dievčatkami sú neoddeliteľnou súčasťou ulíc mestečka. Walking Street jednoducho nemôžte vynechať. Postačí aj zopár pohľadov cez okno v taxíku či z otvorenej nakladacej plochy dodávky.

Plážoví nadháňači vás takmer na sto percent budú chcieť oklamať pri požičaní vodného skútra. Po jeho vrátení vám budú účtovať poškodenia, ktoré ste neurobili a nepomôže vám ani tamojšia polícia. Nenechajte sa znechutiť a navštívte radšej niekoľko atrakcií v okolí.

Nong Nooch Tropical Garden jednoznačne stojí za to, aj v tom prípade, že by to mala byť jediná navštívená atrakcia pred rýchlym odchodom z mesta, ako to bolo v mojom prípade.
Záhrady sú okúzľujúce, vašej rodinke či priateľom sa tu určite bude páčiť. Nabudúce určite nevynechám Sanctuary of Truth (Prasat Sut Ja Tum), veľmi pekný 105 metrov vysoký chrám z dreva.

Ešte donedávna (august 2013) bol veľmi obľúbeným cieľom cestovateľov neďaleký ostrov Ko Samet. Ekologická katastrofa spôsobená únikom minimálne 50 tisíc litrov ropy z tankeru thajského národného koncernu PTT okamžite uvrhla do kómy cestovný ruch na dlhé obdobie. Radšej teda pri vašej návšteve oblasti uprednostnite Koh Larn, Koh Chang či Koh Mak.

Moje záverečné vyjadrenie k Pattayi by bolo v zmysle – Pattaya v žiadnom prípade nie je Thajsko. Pre sexturistov je to možno raj, ale ruská mafia rozťahujúca sa v oblasti robí mesto najmenej vľúdnym zo všetkých mnou navštívených miest v Thajsku.

Pridaj komentár

Required fields are marked *.


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.