dovolenkavThajsku.sk

Informácie o dovolenke v Thajsku

Počasie-Thajsko

| 0 comments

Thajsko je klasická tropická krajina. Podnebie je ovplyvňované tropickými monzúnmi, ktoré vytvárajú ročné obdobia. Vzhľadom na rozlohu Thajska sú to dve ročné obdobia na juhu a tri ročné obdobia na severe a severovýchode krajiny.

Tri ročné obdobia sa skladajú z:

  • obdobie tepla a vlhka
  • obdobie chladna a sucha
  • obdobie dažďa

Najvyššie teploty, až 35-36°C, sa vyskytujú v mesiacoch apríl a máj. V júni potom začína juhozápadný monzún, ktorý ovplyvňuje dažďom počasie vo východnom Thajsku a na západnom pobreží Thajska až do polovice septembra.

Pre Európanov je najlepším obdobím pre dovolenku v Thajsku (s výnimkou západného pobrežia, kde vrcholí monzún) obdobie od  novembra do konca februára, prípadne začiatok marca. Vtedy sú tu príjemné teploty a minimálne zrážky.

  

Všeobecne platí, že čím viac postupujete na juh, tým kratšie je obdobie sucha. Od Chiang Mai smerom na sever trvá obdobie sucha 6 mesiacov (november – máj), vo väčšine strednej a severovýchodnej časti Thajska trvá sucho a chladno 5 mesiacov (december – máj), na severe polostrova tri mesiace (marec – máj), a pod Surat Thani dokonca len dva mesiace (marec – apríl).

Pridaj komentár

Required fields are marked *.


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.